نصب پنجره

نصب پنجره

یکی از عوامل مهم در عایق بودن یک پنجره upvc، مبحث نصب پنجره می‌باشد. در واقع اگر یک پنجره بطور استاندارد نصب نگردد، هرگز عایق انرژی و سوت نخواهد بود. حتی اگر از بهترین متریال در تولید پنجره استفاده گردد اما نصب آن اصولی انجام نگیرد، پنجره شما انتظارات را برآورده نخواهند کرد. در این مطلب با شما خواهیم بود تا نکات مهمی را در نصب انواع مدل پنجره ارائه دهیم تا بتوانید انتخاب اصولی و صحیحی داشته باشید.

 

نصب پنجره دوجداره UPVC

 

نصب دوجداره UPVC

 

نصب پنجره دوجداره بدون تخریب یو پی وی سی و آلومینیومی با شیشه های دو جداره یا سه جداره در ساختمان ها بسیار فراگیر شده و بدیهی است مزایای فراوان و زیبایی آن دلیل این گسترش بوده است.

با راه اندازی پنجره دوجداره در حقیقت شما به دنبال دوام و استحکام بیشتر همراه با زیبایی نما هستید. بد نیست برای داشتن کیفیت مطلوب، نصب را به افراد متخصص و حرفه ای بسپارید.

 تیم کاری پنجره هافمن با داشتن نیروهای متعهد و کار آزموده و متخصص این تضمین را می‌دهد که هم مراحل نصب به درستی صورت گیرد و هم از داشتن درب و پنجره دو جداره حداکثر استفاده را برده و از مزایای بیشمار آن بهره‌مند شوید.

برای راه اندازی پنجره باید به چند نکته توجه داشت، ازجمله اینکه پنجره قابلیت تحمل بار هایی که قبل و بعد از استفاده به آن وارد می شود را داشته باشد.

نکته دیگر این است که در نصب دوجداره UPVC آب بندی و درزبندی به طور کامل و اصولی انجام شده و با دقت از ورود و خروج  صدا، گرما و سرما جلوگيری شود.

شرایط آب و هوایی و دما در راه اندازی پنجره موثر است، بنابراین نصاب باید این موارد را رعایت کند تا دچار مشکلاتی از قبیل شکستن و خم شدن پنجره UPVC نشود. در آخر اینکه نصب آن طوری باشد که بدون هیچ مشکلی باز و بسته شود.

اصول نصب پنجره دوجداره UPVC

 • استفاده از فریم آهنی: تا حد ممکن از فریم آهنی (فریم انتظار) استفاده شود. از مزیت‌های فریم آهنی این است که دهانه بسیار دقیق و محکمی برای نصب پنجره دوجداره upvc ایجاد می‌کند. استفاده زیاد از فریم آهنی باعث کیپ بودن پنجره نسبت به فریم آهنی می‌شود.
 • استفاده از ضد زنگ: باید بر روی فریم‌های آهنی از ضد زنگ استفاده شود تا از زنگ زدن آهن آن جلوگیری شود.
 • استفاده از تراز و شاقل: در مرحله بعد باید از تراز و شاغول جهت ترازبندی و نصب فریم‌های آهنی استفاده شود. در صورت عدم نصب صحیح فریم‌های آهنی و بستن پنجره‌ها به صورت تراز نشده، پس از اتمام ساخت و به هنگام باز کردن پنجره، درب پنجره ثابت باقی نمی‌ماند.
 • نصب فریم پنجره در وسط دیوار: در مرحله آخر باید فریم آهنی در وسط دیوار بصورتی نصب شود که هم سطح با گچ نشود.

نکات کلیدی در اصول نصب پنجره

 • اندازه گیری اولیه مناسب با در نظر گرفتن فضای بادخور
 • طراحی نقشه های ساخت پنجره با رعایت ابعاد مناسب جهت تزریق فوم
 • استقرار پنجره در بخش میانی دهنه ، به صورت کامل
 • ثابت کردن پنجره به صورت کاملا تراز به وسیله پیچ های نصب اولیه
 • تزریق صحیح فوم در فضای بادخور پنجره
 • فیلر گذاری صحیح در پنجره جهت استقرار شیشه در آن
 • استفاده از پیچ های مناسب با محل نصب پنجره
 • استفاده از ماستیک سیلیکونایز بابت آب بندی کامل درزهای پشت فوم و پنجره
 • رگلاژ نهایی لولا ها

 

نصب پنجره دوجداره UPVC بدون تخریب

 

نصب پنجره دوجداره بدون تخریب روی پنجره قدیمی

 

یکی از نکات مهم برای نصب پنجره دوجداره یو پی وی سی پاکسازی محل نصب است و پس از آن قرار دادن چهارچوب پنجره و تراز کردن آن و تقسیم بادخور می باشد. ایجاد سوراخ های مناسب در محل نصب یکی از مواردی است که باید توجه و دقت بیشتری به آن داشت تا کیفیت و تمیزی کار تضمین شود و سپس یراق آلات بررسی شوند.

ثابت کردن پنجره دوجداره یو پی وی سی با استفاده از پیچ های مناسب و متناسب با وزن پنجره و درزبندی با تزریق فوم و چسب مخصوص نیز از درجه اهمیت بالایی برخوردارند.

نصب شیشه ها و انداختن زهوار، کندن برچسب ها و لیبل های پروفیل در قسمت هایی که بعد از انداختن شیشه دسترسی به آن ها مشکل است و همچنین رگلاژ پنجره UPVC نکات مهم برای نصب کردن پنجره دوجداره می باشند.

پنجره دوجداره یو پی وی سی خاصیت پلیمری داشته و به همین دلیل از تحمل دمایی بالایی برخوردار است، قبل از نصب باید در دمای استاندارد ۵ تا ۳۵ درجه نگهداری شود. در زمان استفاده از پنجره دوجداره UPVC فشار خاصی به آن وارد نمی شود، بنابراین بهتر است از جابجایی بیش از حد آن قبل از نصب جلوگیری شود .

یک پنجره با کیفیت و مناسب که یراق آلات رگلاژ پذیر و پروفیل استاندارد دارد، پس از نصب، فشار و وزن بیش از یک صد کیلو گرم را در سطح یک لنگه خود تحمل می کند و شیشه، یراق، پروفیل و جوش آن بدون آسیب بوده، از رگلاژ خارج نمی شود.

 

راه اندازی پنجره دوجداره بدون تخریب روی پنجره قدیمی

برای نصب کردن پنجره دوجداره روی پنجره قدیمی باید این نکته را در نظر گرفت که فریم در چهارچوب پنجره باید آهنی باشد، تا علاوه بر مقاومت بالا، پنجره بهتر پیچ شده و استحکام بیشتری داشته باشد.

قبل از هرچیز باید فریم آهنی با لایه ای از ضد زنگ پوشانده شود و به طور دقیق و تراز قرار داده شود، تا بعد از نصب کردن پنجره دوجداره یو پی وی سی برای باز و بسته شدن آن مشکلی ایجاد نشود. پس از آماده‌سازی فریم آهنی، اندازه‌گیری و ساخت پنجره بهتر است که توسط نصاب پنجره‌دوجداره UPVC انجام شود.

امکان راه اندازی پنجره دوجداره روی پنجره قدیمی یکی از مزایای مهم است. پنجره قدیمی به هر شکل تک جداره، دو جداره آهنی یا آلومینیومی باشد. بسیاری از افراد تصور اشتباه از تعویض و راه اندازی پنجره دوجداره روی پنجره قدیمی دارند و به تخریب دیوار، زمان طولانی، رنگ گچ بری، و هزینه های آن فکر می کنند. در صورتی که پنجره قدیمی کیفیت و کارآیی مطلوبی نداشته باشد، موجب هدر رفتن انرژی و بالا رفتن هزینه‌ها می‌شود. در حالی که راه اندازی پنجره دوجداره روی پنجره قدیمی بدون تخریب انجام پذیر است.

 

نصاب پنجره upvc و آلومینیوم

 

نصاب پنجره upvc و آلومینیوم

 

نصاب پنجره دوجداره به فردی اطلاق می شود که به وسیله ابزاری همچون پیچ بند و دلر و… راه اندازی پنجره های upvc و آلومینیوم را انجام می دهد. نصاب باید تجربه کافی را برای انجام کار نصب داشته باشد، و اولین قدم برای کسب تخصص و تجربه، کار در کارگاه تولیدی پنجره های دوجداره upvc و آلومینیوم می باشد. زیرا نصاب باید در کارگاه تولیدی همه قطعات و قسمت های درب و پنجره را بشناسد. تا بتواند به خوبی راه اندازی و تعمیر و رگلاژ پنجره دوجداره را انجام دهد.

یکی از اصلی ترین خصوصیات نصاب که در نتیجه کار بسیار موثر است، اندازه گیری دقیق برای تولید و نحوه نصب و دادن بادخور می باشد، که رگلاژ را تحت شعاع قرار می دهد و ماندگاری پنجره را تا حدود زیادی افزایش می دهد.

پنجره هافمن با سابقه درخشان و انجام پروژه های موفق در زمینه نصب درب و پنجره دوجداره upvc و دارا بودن تیم متخصص و متعهد همواره با شعار خدمات برتر و رضایت مشتری پیشرو در صنعت یو پی وی سی گام برداشته و آماده ی خدمات  به شما عزیزان می باشد. در صورت هرگونه پیشنهادات و سوالات و ثبت سفارش می‌توانید به سایت ما مراجعه کنید. و یا جهت مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آدرس نمایندگی : تهران، سعادت آباد، بلوار 24 متری، نبش پنجم شرقی پلاک 27، واحد6

02126760626

02122383441

1 دیدگاه دربارهٔ «نصب پنجره»

 1. مصلی نژاد

  به نظرم خیلی ایده جالب و قابل تقدیریه که خدماتتون رو اینترنتی ارائه میدین، به طور کلی سرویس دهی های اینترنتی دغدغه های بسیار زیادی رو برای ما کم کردن. حتی من دیدم که خدمات لوله بازکنی و چاه بازکنی هم اینترنتی کردن و مردم دیگه دغدغه اینکه برای خدمات لوله بازکنی برچسب های روی در و دیوار رو زیر و رو کنن ندارن.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
اسکرول به بالا