پنجره دوجداره هافمن

برند هافمن از قدیمی ترین و در واقع از اولین برندهای تولید کننده پنجره دوجداره می باشد. این برند از بهترین متریال برای تولید و ساخت محصولات خود استفاده کرده و با توجه به رضایت افراد از محصولات آن، تبدیل به یکی از بهترین برندهای پنجره دوجداره شده است. از دیگر ویژگی های پنجره دوجداره هافمن نیز باید به استفاده از ماشین آلات و تکنولوژی بروز و مدرن برای ساخت و تولید محصولات خود اشاره نمود.

هافمن باتوجه به افزایش میزان فروش و تقاضا افراد نسبت به محصولات برند خود به گونه ای که  افراد با شنیدن اسم پنجره دوجداره، اولین برندی که به ذهنشان می رسد، هافمن است، اقدام به افزایش کیفیت محصولات خود در مقابل قیمت پایین تر نسبت به سایر برندهای موجود در بازار نمود. همچنین پس از یک بازه زمانی کوتاه اقدام به صادرات محصولات خود به بسیاری از کشورها کرد.

پنجره دوجداره هافمن

پنجره های دوجداره هافمن بسیار با کیفیت هستند. این پنجره ها محیط داخلی ساختمان را بسیار بهینه تر می کنند. جلوگیری از ورود سر و صدای خارج از ساختمان به داخل و همچنین جلوگیری از اتلاف انرژی از جمله مزایای پنجره های دوجداره می باشد. هافمن تولید کننده انواع پروفیل پنجره و درب های دوجداره می باشد و از مطرح ترین برند های موجود در ایران است.

پنجره دوجداره چیست؟

بهتر است از اجزاء تشکیل دهنده پنجره دوجداره توضیحاتی را ارائه دهیم و سپس به معرفی کلی پنجره دو جداره بپردازم.

پروفیل

پنجره های دوجداره از دو جزء اصلی بدنه (پروفیل هافمن) و شیشه ساخته شده اند. وزن کلی این پنجره ها با توجه به استفاده از یو پی وی سی بسیار کمتر از پنجره های فلزی می باشد. یو پی وی سی ها دانه های پلاستیکی هستند که با ذوب شدن و قرار گرفتن در قالب شکل مخصوص پروفیل پنجره را به خود می گیرند. بر روی پروفیل ها لایه ای نازک از جنس پلاستیک کشیده می شود تا پنجره در حین اجرا خط و خش نگیرد و بعد از اجرا این پلاستیک ها کنده می شوند تا پروفیل ها نمایان گردند.

شیشه ها

شیشه ها نیز از اجزاء اصلی پنجره های دوجداره هستند و معمولا از دو لایه تشکیل شده اند و در مدل های سه لایه نیز موجود هستند. این دو لایه از یکدیگر توسط اسپیسر فاصله گرفته اند و یک محفظه داخلی را تشکیل داده اند. در این محفظه گاز آرگون تزریق می گردد که به مزایای این گاز در ادامه خواهیم پرداخت.

گاز آرگون در پنجره دوجداره

گاز آرگون با نماد ar قدرت رسانایی کمتری نسبت به اکسیژن دارد. همین موضوع باعث می شود انتقال حرارت از داخل به خارج و یا از خارج به داخل به میزان خیلی زیادی کاهش پیدا کند. این گاز بدون بو و بدون رنگ است و در صورت نشتی هیچ ضرری برای انسان ها نخواهد داشت. آرگون جزء دسته گازهای نجیب است و با هیچ گاز دیگری ترکیب شیمایی جدیدی نمی سازد و در صورت در معرض قرار گرفتن آتش مشتعل نمی گردد.

اتصالات و دستگیره ها

در پنجره های دو جداره اتصالات زیادی وجود ندارد. پروفیل ها توسط حرارت ذوب می شوند و به یکدیگر چسبانده می شوند. همین موضوع باعث عایق شدن پنجره می گردد و مانع از وجود درز زیاد در پنجره می شود. در داخل لنگه ها  مکانیزمی قرار داده شده است که پنجره را از چند نقطه به بدنه اصلی چفت می کند و این باعث می شود لنگه به خوبی به بدنه بچسبد و مانع ورود صدا و اتلاف حرارت گردد. همچنین می توان پنجره را با استفاده از پیچ ها رگلاژ پنجره دوجداره کرد تا درست در جای خود قرار بگیرد و در صورتی که هنوز پنجره خوب به بدنه چفت نشده، با تنظیم کرده فاصله مشکل چفت شدن را حل نمود. همچنین دستگیره ها هم از جنس محکمی هستند و با چرخاندن 45 درجه ای عمل باز و بسته شدن را اجام می دهند.

پنجره دوجداره هافمن
پنجره دوجداره هافمن

انواع بازشو پنجره دو جداره

پنجره های دوجداره در حالت های مختلفی می توانند باز شوند که این بستگی به نیاز و سلیقه خریدار دارد.  در ادامه انواع حالت های باز شو پنجره های دو جداره را به شما معرفی می کنیم :

پنجره تک حالته

رایج ترین نوع باز شو تک حالته می باشد که لنگه به صورت افقی از سمت راست به چپ و یا از سمت چپ به راست حرکت می کند. این سبک از قدیم در پنجره های قدیمی نیز وجود داشته و بسیار مرسوم می باشد.

پنجره دو حالته

در این نوع حالت پنجره علاوه بر حالت معمولی از قسمت بالا نیز باز می شود. البته زاویه باز شدن پنجره از بالا زیاد نیست زیرا کاربرد این نوع از بار شدن صرفا جهت تهویه هوا است. دستگیره با 45 درجه چرخش در حالت عادی لنگه را باز می کند و با 90 درجه چرخش لنگه از بالا باز می شود.

پنجره سایه بانی

لولا های این پنجره در قسمت بالای پنجره قرار دارند و معمولا از این پنجره های در سرویس های بهداشتی و حمام ها استفاده می کنند. همچنین جک هایی تعبیه شده اند که پنجره را در حال باز قرار دهند.

بهبود کارایی پنجره دوجداره

توجه داشته باشید که انتخاب و استفاده از یک برند خوب و معتبر برای پنجره دوجداره، نکته ای بسیار مهم و حائز اهمیت است که پنجره بتواند کارآیی مناسب و قابل توجهی داشته باشد. اما دقت داشته باشید که رعایت برخی از نکات و قواعد موجب می شود که کارآیی پنجره دوجداره شما بیشتر شود.  نکاتی برای کمک به بهبود کارایی پنجره دوجداره:

استفاده از پرده های مناسب : پرده های ضخیم که در طول شب روی پنجره ها کشیده می شوند، به طور قابل توجهی ارزش کلی پنجره را افزایش می دهند.
استفاده از درزگیر : پنجره های قدیمی تر ممکن است ترک های مویی داشته باشند یا در اطراف قاب شروع به باز شدن می کنند. این مشکلات باعث می شود هوای سرد وارد خانه شود. استفاده از درزگیر سیلیکونی درجه بیرونی می تواند این نشتی ها را ببندد.
تعویض پنجره های مه آلود : در صورتی که پنجره دوجداره شما، در واقع بین دو شیشه مه آلود است و یا مه وجود دارد، پنجره مهر و موم خود را از دست داده است و گاز به بیرون نشت کرده است. معمولاً بهتر است کل پنجره را تعویض کنید تا بازده انرژی اتاق خود را دوباره به دست آورید.

مراقبت از یراق آلات پنجره دوجداره

مراقبت از یراق آلات پنجره دوجداره

>> برای نگهداری و مراقبت از یراق آلات پنجره دوجداره یو پی وی سی و همچنین جلوگیری از فرسایش و افزایش عمر مفید آن باید پنجره را با توجه به اطلاعات صحیح روغن کاری کرد.

>> حداقل سالی یکبار تمام قسمت های متصل به اتصالات پنجره های دوجداره UPVC را روغن کاری کنید. این کار باعث بهبود عملکرد اتصالات و جلوگیری از خوردگی اتصالات می شود.

>> صفحات فولادی پنهان برای جلوگیری از سایش نیاز به گریس کاری  مداوم دارند. هنگام گریس یراق آلات در و پنجره UPVC حتما از روغن یا گریس بدون اسید و بدون رزین استفاده کنید.

قیمت پنجره دوجداره سال 1400

داشتن پنجره های دوجداره می تواند یکی از مهم ترین کارهایی باشد که می توانید برای خانه خود انجام دهید. وجود در و پنجره نه تنها امنیت خانه شما را بهبود می بخشد، بلکه عایق بندی بهتری برای شما فراهم می کند، هزینه انرژی را کاهش می دهد و محیط زیست را بهبود می بخشد. قیمت پنجره دوجداره هافمن در مجموعه های مختلف متفاوت می باشد. شرکت ما دارای انواع پنجره ها با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت می باشد در صورت اطلاع از ارزان قیمت ترین پنجره دوجداره  با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

قیمت پنجره دوجداره

تماس با ما

در صورتی که پنجره دوجداره شما قدیمی شده است و نیاز به تعویض دارد، تنها کافی است یک تماس با کارشناسان ما در نمایندگی هافمن بگیرد. در کمترین زمان ممکن تعویض پنجره های قدیمی با پنجره دوجداره داشته باشید.

همچنین می توانید پنجره های دوجداره هافمن را از نمایندگی رسمی هافمن سفارش دهید. جهت مشاوره و خرید همین حالا با ما تماس بگیرید.

Scroll to Top
اسکرول به بالا