دلایل بسته نشدن پنجره دوجداره

دلایل بسته نشدن پنجره دوجداره

هر وسیله‌ای احتیاج به نگهداری مناسب دارد. پنجره دوجداره نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این مقاله می‌خواهیم به دلایل بسته نشدن پنجره دوجداره و پنجره upvc بپردازیم. ممکن است در هنگام استفاده از پنجره منزل و یا محل کار خود به این مشکل بر خورده باشید. در اینجا قصد ما این است که، به دلایل و راه کارهای برطرف کردن ایراد بسته نشدن پنجره دوجداره بپردازیم.

بخش‌های مختلف پنجره دوجداره UPVC

پیش از اینکه به دلایل بسته نشده پنجره دوجداره بپردازیم، بد نیست بخش‌های مختلف آن را بشناسیم.

  •  چهارچوب پنجره که شامل پروفیل‌های upvc می‌باشد
  •  یراق آلات که شامل لولا و دستگیره و اسپانیولت‌ها می‌شود
  •  شیشه دوجداره

دلایل بسته نشدن پنجره دوجداره

در این بخش به دلایل مختلف بسته نشدن پنجره UPVC می‌پردازیم. همچنین قبل از ادامه مطلب این موضوع را بدانید که اصولی بودن نصب پنجره دوجداره، بسیار در کارایی و ماندگاری آن تاثیر گذار است.

بسته نشدن پنجره دوجداره upvc در اثر بهم خوردن رگلاژ پنجره

 

بسته نشدن پنجره دوجداره

بعضی وقت‌ها ممکن است بر اثر باز ماندن پنجره در طولانی مدت، لنگه بازشو پنجره از رگلاژ خارج شود و در هنگام بسته شدن گیر کند و خوب بسته نشود. در این حالت اگر لولای پنجره  قابل رگلاژ باشد، با برداشتن کاور لولا در قسمت پایینی، توسط یک پیچ آلن لنگه پنجره را می‌توانید به سمت بالا، چپ و راست تنظیم کنید و در این صورت بازشو به آسانی تنظیم می‌شود. اما در صورتی که برای پنجره دوجداره شما از لولای غیر استاندارد و معمولی استفاده شده باشد، ناگزیر هستید که تعمیرکار در خواست کنید.

بسته نشدن پنجره دوجداره بر اثر کیفیت پایین لولاها

در این صورت با در نظر گرفتن بزرگ بودن لنگه پنجره و استفاده از لولاهای معمولی که تحمل وزن پایینی هم دارند، وزن بالای لنگه توسط لولا تحمل نمی‌شود. در نهایت لنگه بازشو به اصطلاح خود را می‌اندازد و لولای آن نیز از جای خود خارج می‌شود. در این مواقع توصیه می‌شود حتما از تعمیرکار پنجره در خواست کنید که لولاهای معمولی را باز کند و با لولاهای قابل تنظیم تعویض نمایید. این لولاها هم تحمل وزن بالایی دارند و هم اینکه به راحتی قابل رگلاژ می‌باشند. این مورد هم یکی از دلایل بسته نشدن پنجره دوجداره می‌باشد.

بسته نشدن پنجره دوجداره در اثر انبساط و انقباض‌های پروفیل upvc

این مشکل معمولا با تغییر فصول و همچنین سرد و گرم شدن هوا ایجاد می‌شود. همانطور که می‌دانید پروفیل upvc دارای ضریب انبساط حجمی بالایی می‌باشد. این بدان معنا است که، در گرما و سرما در پروفیل انبساط و یا انقباض اتفاق می‌افتد. بادخور ۴ میل که در اطرف محل نصب پنجره upvc می‌دهند به همین خاطر می‌باشد که اگر پنجره upvc دچار انبساط و یا انقباض شد، جای بازی را داشته باشد و در طرفین که فوم تزریق می‌شود جای حرکت داشته باشد. حال اگر در هنگام ابعاد برداری و نصب پنجره شما این بادخور در نظر گرفته نشود، در آن صورت پنجره در هنگام انبساط و انقباض تحت فشار قرار می‌گیرد و بازشو‌ها از رگلاز خارج می‌شوند و بنجره خوب بسته نمی‌شود. در این حالت اگر با همان آچار آلن مشکل پنجره شما حل نشد دیگر مشکل از تولید می‌باشد.

این مشکل مجددا ممکن است در طی فصول سرد حل شود و مجددا در تابستان ایجاد شود، باید پنجره بادخور استاندارد داشته باشد و اصولی رگلاژ شود.

گیر کردن بازشو پنجره به قطعات زاماک

بسیار اتفاق می‌افتد که بازشو پنجره در هنگام بسته شدن به قطعات زاماک برخورد کند و بسته نشود. این قطعات زاماک از آن جهت در پنجره تعبیه می‌شوند که در هنگام بسته شدن پنجره و دادن دستگیره به سمت پایین، پلیت‌های قارچی شکل اسپانیولت در داخل آنها گیر کرده و دور تا دور پنجره کاملا کیپ و عایق شود. در صورتی که مشاهده کردید، بازشو در هنگام بسته شدن به قطعات زاماک گیر می‌کند، بدانید که پنجره شما از سمت لولا از رگلاژ خارج شده و باید مجددا رگلاژ شود.

بسته نشدن پنجره دوجداره بر اثر جدا شدن قسمت بالایی بازشو پنجره از سمت لولا

 

مشکلات پنجره دوجداره

این مشکل غالبا در پنجره‌های دوحالته اتفاق می‌افتد که لولا از سمت بالا جدا شده است و بازشو فقط به قیچی دوحالته متصل می‌باشد. اگر پنجره دوجداره به صورت اصولی تولید شده باشد، با یک رگلاژ ساده به حالت اول خود باز می‌گردد و اصلا جای نگرانی ندارد. اما اگر ایراد از تولید و ابعاد برداری باشد، متاسفانه این مشکل همراه پنجره شما باقی می‌ماند.

علل دیگر باز و بسته نشدن پنجره دوجداره

  • گاهی اوقات هیچ مشکلی در ساخت یا کیفیت قطعات تشکیل دهنده پنجره دوجداره وجود ندارد، اما باز هم در باز و بسته شدن شیشه دوجداره مشکلی وجود دارد. اگر هنگام باز و بسته کردن قاب، وزن خود را روی قاب قرار دهید یا روی دسته آویزان کنید، بدون شک پنجره را به سختی باز و بسته خواهید کرد.
  • اگر لولاها خم یا شکسته باشند و یا حتی پیچ‌های اتصال لولا و پروفیل شل باشند، پنجره دوجداره باز و بسته نمی‌شود.
  • در هنگام نصب پنجره دوجداره، اگر چهارچوب آهنی در دور آن قرار داده نشود، آن پنجره به راحتی از حالت رگلاژ خارج و با مشکل باز و بسته شدن روبرو می‌شود.
  • پنجره‌ها دوجداره نیاز به تعمیر و نگهداری دارند و در صورت تنظیم نشدن لولاها مشکلاتی مانند باز و بسته نشدن در آن‌ها به وجود می‌آید. اگر رگلاژ انجام نشود، در 4 نقطه که لنگه به فریم متصل است، انسداد یا خراش ایجاد می‌شود و در نتیجه درب به راحتی باز و بسته نمی‌شود. اما در صورتی که رگلاژ انجام شود، این مشکل پیش نخواهد آمد.

 

پنجره دوجداره هافمن

پنجره دوجداره تولیدی توسط برند هافمن، از بهترین پنجره‌های موجود در بازار می‌باشد. محصولات تولیدی توسط این شرکت از بهترین و با کیفی‌ترین متریال‌ها ساخته می‌شوند. در نتیجه هیچ عیب و ایرادی ندارند و بعد از اتصال هم، دچار نقص نمی‌شوند. در صورت تمایل به مشاهده لیست قیمت پنجره دوجداره هافمن، به بخش مربوطه در سایت ما مراجعه نمایید.

ارتباط با هافمن

در صورت تمایل به برقراری ارتباط با مجموعه پنجره هافمن، هم می‌توانید به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری اقدام نمایید.

02128424359

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا