رگلاژ کردن صحیح پنجره دوجداره

رگلاژ کردن صحیح پنجره دوجداره

رگلاژ کردن پنجره دوجداره مهمترین نقش پنجره یو پی وی سی در ساختمان عایق بندی در برابر سرما و گرما و همچنین آلودگی های صوتی می باشد. توجه داشته باشید در این متن می توانید به طور رایگان نحوه آموزش تعمیر پنجره دوجداره یو پی وی سی را ببینید. توجه داشته باشید حتما رگلاژ پنجره upvc را با دقت انجام دهید.

نحوه رگلاژ کردن پنجره دوجداره یو پی وی سی

ابتدا باید کاور لولای پنجره را خارج کرد، برای این کار ابتدا پنجره را باز کرده سپس با استفاده از پیچ گوشتی یا آچار آلن، باید کاور آن را آزاد و جابجا کرد.

در این حالت جهت رگلاژ، لنگه بازشو پنجره دوجداره باید در محور افقی و عمودی جابجا شود، برای حرکت در محور افقی با استفاده از آچار آلن ۵ میلیمتری، پیچ رگلاژی را که بصورت افقی است باز و بسته باید کرد، با باز و بسته کردن پیچ رگلاژی لنگه بازشو پنجره UPVC به صورت افقی حرکت می کند و جابجا می گردد، تا زمانی باید پیچ را حرکت داد که با بسته شدن لنگه بازشو در جهت افقی، عدم انطباق به شکل کامل برطرف گردد و رگلاژ صحیح ایجاد شود.

به طور دقیق جهت رگلاژ عمودی، باید از پیچ بالا لولای ۳D و آچار آلن ۴ میلیمتری استفاده شود، ابتدا کاور لولای پنجره دو جداره را باید باز کرد و با استفاده از آچار آلن، پیچ را برگرداند، با چرخاندن ساعتگرد پیچ، لنگه بازشو به سمت بالا و در صورت چرخاندن آن در خلاف جهت، به سمت پایین حرکت خواهد کرد، رگلاژ هر دو جهت افقی و عمودی را بصورت موازی باید انجام شود تا به حالت مناسب و صحیح باز و بسته شدن برسد و به طور کامل رگلاژ گردد.

 

رگلاژ کردن صحیح پنجره دوجداره

مزایای تعمیر و رگلاژ پنجره upvc

  • عدم هدر رفت انرژی داخل ساختمان در فصل سرما و گرم (صرفه جویی در هزینه ها )
  • عملکرد صحیح یراق الات و پنجره upvc
  • بازگشت سطح کیفیت پنجره به حالت اولیه پس از تعمیر پنجره دوجداره
  • جلوگیری از ورود گرد و غبار
  • عایق در برابر الودگی صوتی محیط های شهری و صنعتی

با توجه به ساختار پیچیده و طراحی کاملا کاریزماتیک درب و پنجره upvc ممکن است سوالات زیادی ذهن مصرف کننده را به خود درگیر کند مخصوصا در حوزه تعمیرات و رگلاژ پنجره دوجداره که لازم دانستیم چند سوال کلیدی را پاسخ بدیم:

آیا تمامی درب و پنجره های دوجداره قابل تعمیر هستند

طراحی های زیادی در بازار مصرف امروز وجود دارد که در مبنا یکی هستند و سازنده متدهایی که به کار برده است تنها در ظاهر بصری است و مکانیزم حرکت که اصلی ترین بخش درب و پنجره یو پی وی سی است در اکثر به اتفاق یکسان است و تعمیرات پنجره دوجداره به همین دلیل ممکن بوده و در انواع تک لنگه، دو لنگه، فولکس واگنی، ثابت و غیره… قابل اجرا می باشد.

رگلاژ کردن صحیح پنجره

آیا رگلاژ پنجره های UPVC توصیه می شود؟

مانند تمام کار های فنی، مقدار مشخصی از خطر نیز ممکن است وجود داشته باشد اما با رعایت مسائل ایمنی و آگاه شدن به مراحل انجام کار می توانید به راحتی پنجره دوجداره را رگلاژ نمایید.

به عنوان مثال، برخی از کارهای رگلاژ پنجره ممکن است شما را مجبور به تعویض قطعاتی کند، که باید  به تعویض قطعات هم اشراف داشته باشید.

اگر قبلاً مجبور به انجام رگلاژ پنجره دوجداره نبوده اید، این یک حرکت کوچک است و ممکن است نگران باشید که قبلا این کار را انجام نداده اید. در اینصورت می توانید از تکنسین های مجرب کمک بگیرید.

نکته اصلی این است: اگر نگران به هم ریختن تنظیمات پنجره خود هستید، با متخصصین پنجره هافمن تماس بگیرید. اما برخی از کارهای رگلاژ پنجره UPVC وجود دارد که فوق العاده آسان است.

رگلاژ پنجره های دوجداره چقدر زمان می برد

زمانی که برای رگلاژ و تنظیم قطعات نیاز است بستگی به سه عامل کلیدی دارد که به ترتیب برابر است با : نوع پنجره ای که قرار است رگلاژ و تعمیر شود، ابعاد و میزان ارتفاع  و عامل سوم تخصص تعمیرکار.

شاید در نگاه اول یک پنجره دوجداره پیچیدگی خاصی نداشته باشد اما وقتی در عمق ماجرا می نگریم و از دید یک طراح و سازنده و نصاب به ان نگاه می کنیم دارای ریزه کاری هایی است که طول عمر و میزان استفاده صد در صدی را ممکن می کند.

تعمیرات و رگلاژ پنجره دوجداره کشویی

تعمیرات و رگلاژ پنجره دوجداره کشویی

مکان هایی که این نوع درب یا پنجره استفاده می شود معمولا خاص و در جهت استفاده بیشتر از فضای محیطی و دیزاین داخلی است و به دلیل ابعاد بیشتری که نسبت به پنجره دوجداره upvc تک حالته و یا دوحالته دارد از نظر تعمیرات و رگلاژ به مراتب سخت تر می باشد.

رگلاژ پنجره upvc کشویی قالبا با دو فرد متخصص انجام می شود و در نتیجه هزینه بیشتری را در بر دارد که تفاوت زیادی با دیگر مدل ها ندارد و قیمت ان افزایش فاحشی ندارد و جای نگرانی نیست.

برای تعمیر پنجره دوجداره کشویی که لولاهای ان از تنظیم خارج شده است از آلن استفاده می شود البته این روش در همه نوع جوابگو نیست و بستگی به ساختار و مکانیزم ان دارد.

رگلاژ پنجره به ابزار متعددی نیاز دارد و مجهز بودن از فاکتورهای اصلی شرکت های معتبر است و در مدل کشویی نیز این مسئله بیشتر به چشم می آید. زیرا تعمیرکار زمانی که قطعات را برای تعمیر باز یا تعویض می کند برای سوار کردن دوباره آن نیاز به داشتن ابزار کامل دارد.

 

نصب رگلاژ کردن پنجره دوجداره

دلایل نصب رگلاژ کردن پنجره دوجداره

جلوگیری از تبادل حرارتی، ورود گرد و غبار و آلودگی های صوتی از جمله دلایلی است که موجب تعویض پنجره قدیمی با پنجره UPVC و انتخاب درب و پنجره دوجداره می شود. این عملکرد علاوه برکیفیت اجزاء مصرفی (پروفیل پنجره UPVC، شیشه دوجداره، یراق آلات) به کیفیت تولید و نحوه نصب نیز بستگی دارد. از آن جهت که هنگام انجام این دو فعالیت نباید فاصله ای میان لنگه بازشو و قاب در هنگام تولید و پنجره دوجداره و دیوار هنگام نصب، باقی بماند که البته هردوی آنها قابل حل کردن می باشد. برای مشکل اول از رگلاژ لولای پنجره دوجداره و برای مشکل دوم از فوم و چسب مخصوص برای درزگیری استفاده خواهد شد.

نقش رگلاژ در صداگیری پنجره دوجداره

برای کاهش و یا قطع این ناهنجاری صوتی از پنجره دوجداره استفاده می شود که تا ده دسی بل از حجم صوت ورودی کاسته می شود که بسیار موثر است. صداگیری پنجره دوجداره با لاستیک های درزگیر و چسب کاری اصولی و همچنین رگلاژ پنجره های upvc امکان پذیر می شود و کارکرد سیستم قفل و دستگیره به شدت در صداگیری تاثیر گذار است.

در تهران و کرج که به عنوان کلانشهر شناخته می شوند و به دلیل پایتخت اقتصادی و سیاسی بودن تهران، در هر نقطه ای زندگی کنید با صداهای زیادی مواجه خواهید شد که راه حل اصلی کاهش این مشکلات استفاده از خدمات صداگیری با رگلاژ و تعمیر پنجره دوجداره upvc می باشد.

 

رگلاژ کردن پنجره دوجداره UPVC تهران

تعمیر و رگلاژ کردن پنجره دوجداره UPVC تهران

تهران دریایی از جمعیت و انسان هایی هست که با دیدگاه ها و نیازهای خاص و متنوع در حین یکپارچگی سلایق را در خود جای داده است و همواره تشنه این است که افراد یا شرکت  و یا استارت آپ هایی شروع به ایجاد سازوکاری بهتر و متفاوت در هر عرصه ای کنند تا مخاطب این مسیر گردند.

خدمات رگلاژ پنجره های دوجداره از سالیان دور مورد توجه هر فردی بود که حتی برای یک هفته در کارگاه تولیدی مشغول به کار بوده و همواره یک بازار رقابتی مناسب در نقاط تهران برقرار کرده است و یکی از شغل های جذاب در کلان شهرهای کشور به حساب می اید.

شرکت پنجره هافمن بهترین تولید کننده درب و پنجره UPVC و با بالاترین کیفیت و خدمات، ضمن استفاده از با کیفیت ترین انواع پروفیل پنجره آماده خدمت رسانی به هموطنان می باشد. شما میتوانید جهت هر گونه سفارش محصولات و یا مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آدرس نمایندگی: تهران، سعادت آباد، بلوار 24 متری، نبش پنجم شرقی، پلاک 27، واحد 6

02126760626

02122383441

021-26760208

021-22351443

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا