مطالب مهم در مورد پنجره دوجداره

مطالب مهم در مورد پنجره دوجداره

مطالب مهم در مورد پنجره دوجداره، جالب است بدانید که پنجره دوجداره مناسب علاوه بر کارایی و زیبایی، موجب صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می‌شود. چه بخواهید پنجره‌های قدیمی خانه خود را با نمونه‌های مدرن پنجره عوض کنید، و یا اینکه این پنجره‌ها را در ساخت یک ساختمان تازه مورد استفاده قرار بدهید، به هر حال یک انتخاب مناسب، مهم ترین دغدغه شما خواهد بود. در این مقاله امی خواهیم نکات مهم در این زمینه را ارائه دهیم. امیدوارم با مطالعه این نکات بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

 

آنچه باید در مورد پنجره دوجداره بدانیم

 

رنگ مناسب پنجره دوجداره

 

رنگ ھای ملاﯾم روی قاب در و پنجره ھا و در کنار دﯾوارھای سفید ﯾا استخوانی علاوه بر اﯾنکه خطوط و ابعاد آنھا را زیباتر می کند. حس وسعت بیشتری را در فضا اﯾجاد می کنند. به وﯾژه اگر اﯾن رنگ ھا در ساﯾر جزئیات معماری اتاق و خطوط کنار سقف امتداد پیدا کنند. با تاکید بر ابعاد اتاق و اﯾجاد خطوط افقی رنگی در اطراف آن موجب می شوند، ابعاد اتاق بزرگتر از آنچه که ھست به نظر برسد.

اگر دﯾوارھای اتاق سفید ﯾا کرم ھستند. رنگ ھاﯾی از قبیل خاکستری، آبی، سبز روشن، زرد خردلی و قرمز آجری می توانند بھترﯾن انتخاب برای قاب پنجره ھا باشند. در قرن ھجدھم میلادی به دلیل کمیابی و گرانقیمت بودن پیگمان ھای رنگی بسیاری از مردم رنگ سفید را برای دﯾوارھای منزلشان انتخاب می کردند. سپس برای رنگ بخشیدن به فضا جزئیاتی مانند قاب در و پنجره و حاشیه دﯾوارھا را با رنگ ھاﯾی از خانواده رنگ چوب رنگ می زدند.

درباره پنجره دوجداره

 

انواع پنجره دوجداره بر اساس نوع باز و بسته شدن عبارتند از: دوجداره ثابت، تک‌حالته، دوحالته، دوجداره سایه‌بانی، آکاردئونی، فرانسوی، کشویی. و  بر اساس نوع شیشه عبارتند از: عایق حرارت، صدا، تمیز شونده، نشکن یا ایمن، ضد آتش، دکوراتیو، شیشه کنترل کننده نورخورشید. و  بر اساس جنس قاب پنجره عبارتنداز: با قاب پی وی سی ،چوبی، آلومینیومی فلزی، کامپوزیت فایبرگلاس،pvc، upvc

 

خصوصیات شیشه برای پنجره دوجداره

 

خصوصیات شیشه برای پنجره دوجداره upvc

 

 • شیشه‌ها از جنس درجه ۱ و فاقد هرگونه خط و خش
 • شیشه‌ های دوجداره دارای جداره بیرونی ۶ میلی متری باشد تا در برابر ضربات خارجی دارای مقاومت بالاتری باشد.
 • تولید شیشه کارخونه‌ای باشد تا دارای گاز آرگون میانی استاندارد باشد.
 • شیشه‌ها قبل از مرحله دوجداره شدن در خط ریل شستشو قرار گرفته باشد تا پس از این مرحله، دوجداره داخل شیشه‌ی آن، لک و آلاینده دیگری وجود نداشته باشد.

 

 

مطالب مهم در مورد پنجره دوجداره

 

نوار درزبندی در پنجره دو جداره

 

بخش دیگری که در کیفیت و قیمت پنجره دوجداره مؤثر است. نوار درزبندی آن است. این نوار از نوعی لاستیک به نام EPDM ساخته می‌شود، که وظیفه‌ی اصلی‌شان مقاوم بودن، در مدت زمانی طولانی در برابر باز و بسته شدن‌های مکرر‌ در و پنجره دوجداره است.

گاهی پیش می‌آید که افراد از این درزبندها استفاده نمی‌کنند. و برای قیمت کم‌تر سراغ جنس‌های نامرغوب می‌روند. درزبندهای نامرغوب برخلاف درزبندهای EPDM در برابر اشعه‌ی ماورای بنفش خورشید پوسیده می‌شوند، و از بین می‌روند. این مسئله پس از چندی منجر به ایجاد آلودگی صوتی با وزش باد در درب و پنجره دوجداره می‌شود.

 

 

 پنجره دوجداره

 

پیدا کردن یک سازنده قابل اعتماد  یا برند پنجره دوجداره

همه دوست دارند خانه شان زیبا به نظر برسد و به روز باشد. پیشرفت های اخیر در پنجره دوجداره باعث شده است که پنجره های UPVC بهتر از هر زمان دیگری باشد ، اما گزینه های دیگر درست همانطور که شیشه‌ های آلومینیومی یا چوبی و پنجره های ارسی دو جداره محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. زیرا ظاهر آنها متناسب با خاصیت است. با این حال، هنگام نصب پنجره دوجداره جدید، باید مطمئن باشید که کار با استاندارد بالا انجام می شود.

نصب پنجره های جدید یک سرمایه بزرگ برای خانه شما است، و یافتن فرد مناسب برای کار ضروری است. این برای هر شغل به اتمام رسیده ، اگر از استاندارد کار انجام شده راضی نیستید، جبران خسارت می تواند بسیار دشوار باشد. از این بدتر، هر ساله افراد زیادی قربانی سازندگان و فروشندگان پنجره دوجداره غیر استاندارد می شوند.

مطالب مهم در مورد پنجره دوجداره

از فروشنده بخواهید کارهای قبلی را ببینید

هر شرکت معتبر ساختمانی قادر به ارائه نمونه‌هایی از کارهای قبلی خود خواهد بود. اگر شما به یک کار کاملاً تخصصی احتیاج دارید ، مانند کف های شیشه‌ای سفارشی، ممکن است نمونه‌هایی از آنها مطابق با نیازهای شما وجود نداشته باشد. با این حال، کیفیت کار نمونه های مشابه به شما اطلاع می دهد کیفیت متریال و خدمات چگونه است.

 

گارانتی پنجره دوجداره

 

گارانتی پنجره دوجداره

اطمینان حاصل کنید که تمام کارهای انجام شده تضمین شده است. اگر مشکلی در پنجره دوجداره شما وجود دارد. باید بتوانید برای رفع مشکل به فروشنده خود اعتماد کنید. در نمایندگی هافمن پنجره ، کیفیت تمام پنجره های دوجداره  ما تضمین شده‌اند تا خیال شما را راحت کند.

همچنین اطمینان حاصل کنید، که شیشه مورد استفاده دارای درجه بهره‌ وری انرژی بالایی است. اگر این گونه نباشد، در نصب و راه اندازی شیشه دو جداره ممکن است، از مواد ارزان تری استفاده شود، که به مدت طولانی دوام نخواهند داشت.

اطلاعات کامل تماس داشته باشید

آیا ارائه دهنده پنجره دوجداره  شما آدرس ثابت، شماره تلفن ثابت و وب سایت دارد؟ یا اینکه آنها فقط با استفاده از تلفن همراه کار می کنند؟ اگر شما از کار آنها راضی نیستید چقدر آسان است که با پول شما ناپدید شوند؟

مراقب برخی از کارهای شبهه دار باشید:

 • اصرار بر پرداخت های نقدی – اغلب ارائه تخفیف
 • خود داری کردن از دادن رسید و فاکتور محصول خریداری شده
 • استفاده از اصطلاحات تخصصی برای سردرگمی خریدار
 • انتقاد نابجا از رقبا

 اگر پنجره های دو جداره نصب کرده‌اید، انجام مراقبت منظم، مراقبت از سرمایه گذاری و کاهش اثرات جوی، آلودگی و ساییدگی عادی معقول است.

نمایندگی ما، نکاتی را برای کمک به شما در حفظ شیشه‌های دوجداره خود گردآوری کرده است .

 

 پنجره دوجداره

 

 

تقویت کننده گالوانیزه چه نقشی در پنجره دو جداره دارد؟

 

تأمین استحکام درب و پنجره دوجداره توسط تقویت کننده‌ی گالوانیزه‌ داخل پروفیل انجام می‌شود. گالوانیزه‌ مورد نظر را باید با توجه به ابعاد محفظه قرارگیری تعیین کرد. همچنین باید توجه داشت که ضخامت ورق آن باید حداقل یک و نیم میلی‌متر باشد.

لولاها

برای اطمینان از عملکرد صحیح آنها، باید از کلیه قطعات متحرک مانند لولا و قفل مراقبت شود. لولاها باید سالانه با استفاده از محصولی مانند WD40 روغن کاری شوند. این از زنگ زدگی و جمع شدن خاک جلوگیری می کند.

مراقب رطوبت باشید

شرایط مرطوب می تواند منجر به رشد کپک در درزگیر پنجره های دو جداره شما شود، بنابراین از اثر کمتری برخوردار است. با تهویه مناسب اتاق‌ها، به ویژه حمام و آشپزخانه، می توانید رطوبت را از شیشه دوجداره دور نگه دارید.

مطالب مهم در مورد پنجره دوجداره هافمن.

 

یراق آلات و اتصالات فلزی در پنجره دو جداره

 

 

اهمیت یراق آلات و اتصالات فلزی در پنجره دو جداره چیست؟

 

قیمت یراق‌آلات با کیفیت در بازار قدری زیاد است. برای همین ممکن است افراد برای کاهش هزینه‌ها از یراق‌آلات با کیفیت پایین‌تر استفاده کنند. اما این به خودی خود مشکل به حساب نمی‌آید. کیفیت یراق‌ آلات تا اندازه‌ی زیادی به نوع طراحی پنجره‌ها و اندازه آن‌ها نیز بستگی دارد. اگر خرید پنجره دوجداره را از شرکتی مطمئن انجام دهید، که بتواند به بهترین شکل برای شما یراق‌ آلات مورد نیازتان را تعیین کند، می‌توانید با قیمت کم‌تر از کیفیتی بالاتر بهره‌مند شوید.

 

آیا باید پنجره دوجداره خود را تعمیر یا تعویض کنید؟

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود پنجره دوجداره شما دچار تعویض شود. این موارد عبارتند از:

 • واحد های شکسته
 • شیشه مه آلود
 • قفل یا دستگیره غیر فعال
 • نشت
 • مشکل در درزبندی پنجره دوجداره

فروشگاه هافمن

مجموعه هافمن پنجره تولیدکننده انواع پروفیل‌های UPVC ، پروفیل لاستیک‌دار و سری 70 در ایران می باشد که با استفاده از مدرن‌ترین دستگاه‌ها و ماشین‌آلات صنعتی، محصولاتی با کیفیت و متناسب با استانداردهای جهانی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. شما می توانید از محصولات هافمن دیدن فرمائید. و یا برای ثبت سفارش با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
اسکرول به بالا