نحوه شستشو توری ‌های upvc

نحوه شستشو توری ‌های upvc

 

شستشو توری ‌های upvc در این مقاله قصد داریم تا توضیحاتی در رابطه با شیوه شستشو توری‌ به شما عزیزان ارائه دهیم. توری‌های پنجره‌های دوجداره یکی از ملزومات پنجره‌های دوجداره محسوب می‌شوند. بسیاری از افرادی که اقدام به بازسازی پنجره‌های قدیمی یا تعویض پنجره‌های قدیمی خود و جایگزین کردن پنجره‌های دوجداره خواهند کرد. با گرم شدن هوا بیش از پیش اهمیت نصب و اجرا توری‌های upvc را بر روی پنجره‌ها درک خواهند کرد. چرا که با گرم شدن هوا برای متعادل‌سازی هوا داخل و جریان هوای پنجره‌ها را برای مدتی باز خواهند گذاشت و این فرصت مناسبی برای حشرات موذی خواهد بود که با ورود به محیط داخل آرامش محیط داخل را بر هم زنند.

 

نحوه شستشو توری ‌های upvc

 

برای جلوگیری از تغییر رنگ یا آسیب ناشی مواد شوینده، شستشوی منظم با آب گرم و صابون، قاب ها و توری پنجره upvc  با رنگ سفید را در بهترین شرایط نگه می دارد. با استفاده از برس نرم یا پارچه نرم، گرد و غبار و آلودگی را از بین ببرید. اگر شلنگ دارید، پنجره ها را با آب تمیز بشویید تا آلودگی ها از بین برود. محلول صابون آب گرم را با یک لیوان مایع لباسشویی یا یک تمیز کننده مخصوص در یک بطری درست کنید (نه از نوع اسپری).

  • برای شستشوی فریم ها و توری پنجره دوجداره از یک پارچه نرم و محلول صابون استفاده کنید.
  • از پد تمیز کننده،  یا اسفنج با سطح سیمی برای تمیز کردن استفاده نکنید.
  • اگر شلنگ دارید، دوباره با آب تمیز بشویید.

 

نحوه شستشو توری ‌های upvc

 

راز داشتن توری شفاف و تمیز، استفاده از تیغه ای لاستیکی نرم است (مانند شیشه پاک کن ها). از یک طرف شروع کنید و یا از یک طرف به طرف دیگر پاک کنید یا از یک طرف شروع کنید و از بالا به پایین بکشید و سپس با استفاده از  دستمال یا یک پارچه آب اضافی را پاک کنید.

برای به دست آوردن یک درخشش واقعی، می توانید از یک اسپری مخصوص تمیز کردن پنجره ها با یک پارچه نرم استفاده کنید و سپس با رول آشپزخانه یا روزنامه قدیمی مالش دهید. اما این را روی قاب ها اسپری نکنید.

شما همچنین می توانید از سرکه استفاده کنید –  سرکه یک ماده جادویی برای تمیز کردن است.

½ فنجان سرکه را با 2 فنجان آب و چند قطره مایع لباسشویی مخلوط کنید.

با استفاده از یک پارچه نرم به  توری پنجره ها بزنید و سپس از پارچه نخی استفاده کنید تا به صورت دورانی مالش داده شود تا خشک شود.

 

در شستشو توری ‌های upvc خود از این موارد استفاده نکنید:

 

  • از تمیزکننده شیشه روی قابها  و توری استفاده نکنید
  • از سفید کننده، وایتکس، اسید یا WD40 استفاده نکنید
  • از پاک کننده های کرم، پودر تمیز کننده یا سایر پاک کننده های ساینده استفاده نکنید
  • از مواد تمیز کننده بر اساس سوزاندن یا آمونیاک استفاده نکنید
  • از پشم استیل یا پد تمیز کردن استفاده نکنید
  • و به یاد داشته باشید که رقیق کننده های سلولز پلاستیک را ذوب می کنند.

 

نحوه شستشو توری upvc

 

نحوه تمیز کردن چارچوب توری پنجره upvc

 

محلول صابون آب گرم را با یک لیوان مایع لباسشویی یا یک تمیز کننده پنجره مایع مخصوص در یک بطری درست کنید (نه از نوع اسپری). برای شستن چارچوب  از یک اسفنج پارچه ای یا خراشیده استفاده نکنید. ممکن است لازم باشد که چارچوب توری پنجره را خیس کرده و قبل از تمیزکاری مجدد آن را برای مدت پنج دقیقه بگذارید تا بهتر تمیز شود. هرگز از پد تمیز کننده یا پاک کننده کرم استفاده نکنید زیرا باعث خراش سطح و آسیب دائمی آن می شود.

 

نحوه پاک کردن قاب توری پنجره های upvc

 

برای تمیز کردن قالب و قاب توری پنجره های upvc ، باید از یک محلول آب گرم و صابون و یک پارچه نرم استفاده کنید. اگر این نتیجه نداد، می توانید سرکه را نیز امتحان کنید. 1 فنجان سرکه را به 4 فنجان آب داغ مخلوط کنید. برای اسپری بر روی قاب توری پنجره های upvc  از بطری اسپریتزر استفاده کنید بگذارید 10 دقیقه بماند، برای پاک کردن از پارچه خشک تمیز استفاده کنید، هرگز وسوسه نشوید که از سفید کننده ها یا وایتکس سفید کننده به عنوان تمیز کننده  استفاده کنید زیرا می تواند upvc  سفید را تیره  کند.

 

 

چطوری توری پلیسه رو تمیز کنیم ؟

 

چطوری توری پلیسه رو تمیز کنیم ؟

 

توری پنجره محل عبور جریان هوایی است که با خود آلودگی هایی همراه دارد. این گردو غبار موجود در جریان هوا، بر روی توری می نشیند و نظافت را امری اجتناب ناپذیر می کند. اما برای شستشو توری ‌های upvc پلیسه به چه صورت باید عمل کنیم؟ توری های پلیسه از نظر متحرک بودن فریم داخلی به دو دسته تقسیم می شوند که در نحوه نظافت آنها تاثیرگذار است:

شستشوی توری پلیسه ساده یا تک فریم

 

در این مدل توری پنجره، نمی توان توری بازشونده از فریم را خارج کرد. بدلیل آنکه توری به چارچوب قاب ثابت دور پیچ شده و آنرا از چارچوب نمی توان خارج کرد. در صورتی که نیاز به جابجایی توری پلیسه ساده دارید، پیچ هایی را که توری را به قاب پنجره متصل و ثابت کرده است را باید باز کنیم.

برای نظافت ابتدا باید از پارچه ای خیس برای پاک کردن گردوغبار استفاده کنیم. سپس با استفاده از اسپری چند منظوره و اسپری آب چربی باقیمانده روی توری را پاک می کنیم. فشار اسپری منافذ و سوراخ های توری را تمیز می کند. برای آسان شدن نظافت، در دو حالت باز و بسته این عمل را انجام دهید.

 

شستشوی توری پلیسه دبل فریم

 

از مهم ترین ویژگی های توری دبل فریم، نظافت آسان با جابجا کردن توری است. چارچوب قاب دور این نوع توری از دو فریم جدا ساخت شده است که فریم اول به پنجره پیچ می شود اما فریم دوم با فشار در فریم اول قرار می گیرد. هنگامی که می خواهیم برای شستشوی توری دبل فریم اقدام کنیم، کافیست توری را جمع کنیم. سپس فریم دوم ( تنها در پروفیل های ارتفاعی استفاده شده است) را از چارچوب ثابت قاب دور جدا می کنیم و خارج می کنیم. برای شستشو نیز کافیست از مواد شوینده ملایم و فشار آب استفاده کنید. هنگام خارج کردن و یا قرار دادن توری در چارچوب، دقت کنید نخ توری آسیب نبیند.

 

 

نصب توری پس از شستشو

 

بهترین محلول برای تمیز کردن قاب های پنجره upvc

 

اگر تمیزکننده ای می خواهید که بتواند آلودگی های سرسختانه روی توری پنجره را از بین ببرد، می توانید یکی از تمیز کننده های اختصاصی موجود در بازار را امتحان کنید. ما هیچ کالای خاصی را تأیید یا توصیه نمی کنیم و توصیه می کنیم همیشه محصول سازگار با upvc  را بررسی کنید و ابتدا روی یک منطقه کوچک آزمایش کنید.

 

نصب توری پس از شستشو

 

جنس این توری‌ها به صورتی است که به راحتی تمیز می‌شوند. تقریبا با همان فشار آب ساده همه منافذ توری باز شده و تمیز می‌شوند. برای نصب توری پلیسه دبل فریم، کافیست فریم دوم را روی فریم اول سوار کنید. با کمی فشار فریم دوم در سر جای اولیه قرار می گیرد.

توری پلیسه تک فریم را هم با بستن پیچ‌ها می‌توانید در محل صحیح نصب کنید. هم پیچ‌ها را ببندید تا فریم کامل ثابت شود. شاید در ابتدا این کار کمی خسته کننده و دشوار باشد اما فراموش نکنید که تنها سالی یکبار این کار را انجام می‌دهید. حتی در فصول سرد سال می‌توانید به طور کامل توری را باز کنید تا کمتر کثیف و آلوده شود.

جهت سفارش محصولات و دریافت مشاوره در این زمینه با کارشناسان پنجره هافمن تماس بگیرید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا