نظافت و نگهداری در و پنجره دوجداره

نظافت و نگهداری در و پنجره دوجداره

نظافت و نگهداری پنجره دوجداره ، یکی از مهمترین کارها بعد از خرید در و پنجره است. برای اینکه طول عمر محصول خریداری شده افزایش یافته، و کارایی لازم را حفظ کند، باید نکاتی را در مورد نگهداری و تمیز کردن آنها رعایت کنید، تا هم زیبایی ظاهری آن حفظ شود، و هم در و پنجره شما دچار خرابی ناشی از بی توجهی نشود.

نظافت در و پنجره دو جداره

اولین نکته که در نظافت و نگهداری در و پنجره دوجداره upvc باید به آن دقت کرد این است که در بازه های زمانی مشخص آن ها را تمیز کنید. این بازه های زمانی با توجه به میزان آلودگی محیطی و نوع شرایط آب و هوا متغیر خواهد بود. به طور مثال مناطقی که آلودگی ناشی از اتومبیل و دود کارخانه ها زیاد است، در و پنجره ها بیشتر کثیف می شوند، و به نظافت بیشتری احتیاج دارند.

انتخاب مواد شوینده نیز برای نظافت در و پنجره بسیار مهم است. در هنگام شستشو باید دقت کنید که از شوینده های که باعث خوردگی و خرابی و تغییر رنگ در و پنجره می شود استفاده نکنید. اگر قصد تمیز کردن در و پنجره را دارید. می توانید از صابون و آب و یک دستمال نرم استفاده کنید، و بعد از اتمام شستشو در و پنجره را با یک دستمال نرم خشک کنید، تا لکه ای روی آن باقی نماند.

ماندن زیاد آلودگی و کثیفی روی در و پنجره باعث خشک شدن کثیفی روی پنجره می شود. همچنین اگر لکه روی در و پنجره ایجاد شد. نباید از اجسام تیز برای پاک کردن این آلودگی ها استفاده کرد. زیرا باعث ایجاد خراش روی پنجره می شود، و ترمیم آن امکان پذیر نیست. برای جلوگیری از بروز این مشکل باید مراقب باشید، که آلودگی ها به مدت طولانی روی در و پنجره نمانند.

تمیز کردن قاب های پنجره دوجداره

 

 

تمیز کردن قاب های پنجره دوجداره

 

 در  نظافت و نگهداری در و پنجره دوجداره باید اول قاب های پنجره خود را مرتب تمیز کنید. تا در شرایط عالی باشند و از بروز هرگونه آسیب جلوگیری شود. ما توصیه می کنیم بسته به شرایطی که در آن قرار دارید سالانه حدود 4 بار آنها را تمیز کنید. هرچه تعداد فریم های پنجره خود را بیشتر تمیز کنید هربار کار راحت تر انجام می شود.

بهتر است این کار را با باز کردن کامل پنجره و استفاده از یک برس رنگی قدیمی یا قلم موی گردگیر در داخل قسمت داخلی قاب شروع کنید تا هرگونه آلودگی ، گرد و غبار و تار عنکبوتی که ممکن است به پنجره چسبیده باشد را شل کنید. سپس به راحتی از شلنگ جاروبرقی در اطراف قاب استفاده کنید تا از آلودگی های داخل آن خلاص شوید.

 

 

نظافت و نگهداری در و پنجره دوجداره

مراقبت از شیشه پنجره دوجداره

یک برنامه منظم برای تمیز کردن پنجره ها دربهتر جلوه دادن آن ها بسیار مهم است. اکثرا توصیه می شود حداقل یک بار در سال در شرایط عادی پنجره خود را کاملا تمیز کنید.

با این حال، اگر در ساحل یا هر شرایط دیگری زندگی می کنید که پنجره ها به طور منظم در آب نمک پوشانده می شوند، ممکن است برای عملکرد و ظاهر مطلوب، تمیز کردن آنها یکی دو ماه یکبار ضروری باشد.

نحوه تمیز کردن درب های چوبی

 

نحوه تمیز کردن درب های چوبی

 

 

درهای چوبی در بسیاری از خانه ها معمول است و تمیز کردن آنها آسان است، اما بعضی موارد خاص وجود دارد که باید انجام دهید تا ظاهری زیبا و عالی داشته باشد. برای تمیز کردن درهای چوبی خود باید مرتب گرد و غبار بگیرید و هر چند وقت یکبار آنها را با صابون و دستمال ملایم پاک کنید. همچنین اگر درهای چوبی بیش از حد کثیف یا ناخوشایند می شوند، باید دوباره ضدلک بزنید.

1.تمیز کردن جزئی آلودگی:

1.درها اغلب به سرعت در لایه های گرد و غبار و تار عنکبوت پوشیده می شوند. اگر در گوشه یا روی دیوار خارجی قرار داشته باشند. برای پاک کردن گرد و غبار درهای چوبی خود از گردگیر استفاده کنید، تا گرد و غبار و تار عنکبوت به مرور زمان جمع نشود.

  • سعی کنید درهای چوبی خود را مخصوصاً در شیارهای درب هر هفته یکبار گردگیری کنید، تا ظاهر زیبایی داشته باشد. همچنین به جلوگیری از تشکیل لکه های بزرگتر کمک می کند.
  • این امر به ویژه برای درهای خارجی بسیار مهم است. زیرا به شما کمک می کند، عنکبوت ها و حشرات در نزدیکی ورودی خانه شما جمع نشوند.

 

 

نحوه تمیز کردن پنجره

2.از صابون ظرف ملایم استفاده کنید. برای تمیز کردن جزئی باید بتوانید از کمی صابون مخصوص ظرف مخلوط با آب گرم استفاده کنید. یک اسفنج غیر سایشی را در آب فرو برده و سطح درب چوب خود را بشویید.همچنین می توانید از یک برس کوچک (مانند مسواک) برای وارد شدن به گوشه ها و شکاف های درب استفاده کنید. وقتی کار را تمام کردید ، مطمئن شوید که تمام مانده صابون با آب داغ شسته شده باشد.

3.اطراف لبه ها را تمیز کنید. در را باز کنید و با استفاده از یک پارچه تمیز و مرطوب لبه های اطراف قاب در را پاک کنید. ممکن است لازم باشد پارچه را هنگام رفتن برای تمیز نگه داشتن پارچه شستشو دهید، به خصوص اگر گرد و غبار یا گرد و خاک زیادی داشته باشد.

اگر به نظر می رسد خاک در برابر پاک شدن مقاوم است، می توانید کمی پارچه صابونی ملایم به پارچه نم دار خود اضافه کنید. اما مطمئن شوید که پس از اتمام همه باقی مانده صابون را تمیز کنید.

 

 

تمیز کردن لکه های سخت تر

 

 

 

2.تمیز کردن لکه های سخت تر:

1.سطح را با مواد معدنی مالش دهید.چند قطره از مواد معدنی را به یک پارچه تمیز و نرم بمالید تا پارچه احساس رطوبت کند. سطح درب را با پارچه مرطوب پاک کنید. این کار برای از بین بردن هرگونه آلودگی کمک می کند.

2.از دستگاه تمیز کننده بخار استفاده کنید.دستگاه تمیز کننده بخار را با اتصال شلنگ تهیه کنید، و در انتها کمی صابون به موها اضافه کنید. بخار لکه ها را روی چوب کثیف بپاشید، و آن را از قسمت های لکه دار به عقب و جلو ببرید. در حین انجام این کار باید خاک ناپدید شود.

خرید درب و پنجره دوجداره

اگر قصد خرید پنجره ای با کیفیت را دارید، که باعث آرامش و امنیت در خانه شما شود، حتما به سایت ما هافمن پنجره مراجعه کنید. و جهت ثبت سفارش خود با ما تماس حاصل فرماید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
اسکرول به بالا