نکات مهم در خرید پنجره دوجداره

نکات مهم در خرید پنجره دوجداره

با در این مقاله همراه باشید تا با نکات مهم در خرید پنجره دوجداره آشنا شوید و محصولی مناسب برای خانه و دفتر های اداری خود خریداری نمایید. خواندن این مقاله به شما کمک می نماید تا با اطلاعات بیشتر محصول مورد نظر خود را انتخاب نماییم و بتوانید سال های سال از پنجره دو جداره خود استفاده نمایید. در ابتدا باید گفت که پنجره دوجداره دارای چهار بخش اصلی یعنی، پروفیل، شیشه، دستگیره و یراق آلات می باشد که هر یک از ویژگی خاصی برخوردار است. پنجره های دوجداره یکی از مهم‌ترین اجزای ساختمان به حساب می‌آیند که نقش به سزایی در زمینه ایجاد امنیت برای ساختمان ها دارد و باید نگاه تازه تری به این ابزار در ساختمان سازی جدید شود.
استفاده از پنجره دوجداره 

از گذشته تا به امروز انسان‌ها همواره خواهان زندگی در محیطی امن بوده‌اند. یکی از راه‌های افزایش امنیت خانه و دفتر های اداری استفاده از درب و پنجره دو جداره می باشد. با استفاده از پنجره دو جداره ضد سرقت، محیطی امن و آرام را برای خانه و محل کار خود فرآهم سازید. با استفاده از پنجره دو جداره هافمن سدی مستحکم در مقابل ورود سارقان به داخل ساختمان ایجاد نمایید.

عوامل موثر در بالا رفتن استحکام پنجره دو جداره

امروزه عوامل مختلفی بر کاربردی ‌تر شدن پنجره دوجداره نقش دارد که حتی این عوامل سبب تمایز بین پنجره مرغوب با جعلی می شود. در ادامه آن ها را برای شما شرح می دهیم.

نقش پروفیل در پنجره های دوجداره

از پروفیل به عنوان نگهدارنده اجزا در پنجره دو جداره استفاده می شود که برای داشتن پنجره دوجداره ضد سرقت باید از پروفیل‌های استاندارد استفاده شود. همچنین شما می توانید برای بالا بردن امنیت پنجره ها از رین فورس استفاده نمایید تا کاملا سارقان را در ورود به خانه ناکام بگذارید.

نقش شیشه در ضد سرقت نمودن

بعد از آن که به اهمیت نقش پروفیل در پنجره های دو جداره پی بردیم، نوبت به نقش شیشه ها در بالا بردن امنیت پنچره ها می رسیم. از آنجایی که شیشه، اغلب بخش‌های یک پنجره را تشکیل می‌دهد، بنابراین سارقان با شکستن شیشه پنجره می‌توانند وارد محیط شوند. شیشه های دوجداره یا تک جداره معمولی به راحتی و در اثر فشار و ضربه شکسته می‌شوند و به این ترتیب راه ورود به محیط  برای سارقین فراهم خواهد شد. برای حل این مشکل پیشنهاد هافمن به شما استفاده از شیشه های ضد می باشد. شیشه های ضد سرقت در دو نوع دوجداره لمینت شده و دوجداره ضد سرقت تولید می شود.

شیشه دوجداره لمینت شده

این نوع شیشه از مقاومت بالایی برخوردار می باشد و از دو لایه بیرونی و داخلی تشکیل شده است. لایه بیرونی این مدل شامل دو لایه شیشه می باشد که با استفاده از طلق PVB (پلی وینیل بوتیرال) به یکدیگر چسبانده شده است. لایه داخلی نیز از یک شیشه تک جداره که معمولا سکوریت است، تشکیل می شود. در صورت وارد شدن فشار و ضربه از طرف فرد به شیشه لمینت شده، به علت وجود طلق بین لایه‌ها،‌ شیشه‌های لایه بیرونی فرو نخواهد ریخت و به این ترتیب از ورود سارقین به محیط داخلی ممانعت به عمل خواهد شد. شما با استفاده از شیشه دو جداره لمینت شده میتوانید با خیال راحت منزل خود را ترک نمایید. همچنین استفاده از این نوع شیشه ها کمک به صرفه جویی در انرژی نیز می نماید.

شیشه دوجداره ضد سرقت

این مدل نیز مانند شیشه های لمینت شده از مقاومت بالایی برخوردار می باشد. هنگام تولید این نوع شیشه‌های دوجداره جهت یافتن اطمینان از میزان مقاومت آن‌ها، برای پرتاب گلوله‌های فلزی با ابعاد معلوم و در ارتفاع معین، اقدام می‌شود.

نوع یراق آلات به کار رفته در پنجره

نوع یراق‌آلات به کار رفته در پنجره دوجداره upvc ضدسرقت باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که به خاطر ضربه خوردن، وارد آمدن فشار و یا به خاطر به کار بردن ابزارآلات مخصوص، قابل باز و بسته شدن توسط غریبه‌ها نباشد. معمولا در نوع ضدسرقت از پنجره‌های دوجداره، از پین‌های قارچی شکل استفاده می‌کنند تا امنیت پنجره‌ها افزایش یابد.

مورد آخری که شما باید به آن توجه نمایید، نوع یراق‌آلات به کار رفته در پنجره دوجداره می باشد. یراق استفاده شده باید به گونه ای باشد که با هرگونه ضربه و فشار آسیب نبیند.

مزایای استفاده از پنجره دو جداره

 1. ذخیره انرژی: ساختار شیشه دو جداره باعث می شود تا میزان گرما و سرما ورودی و خروجی تنظیم گردد و سطح استفاده از انرژی کاهش یابد.
 2. عایق صدا: پنجره های دوجداره مانع از ورود هرگونه صدا به داخل می شوند و از ورود و خروج صدا به بیرون جلوگیری می کنند زیرا فضای بین دو شیشه عایق صوتی بوده و صدا را جذب می‌کنند.
 3. افزایش امنیت: پنجره های دو جداره با ساختار مستحکمی که دارند به سختی شکسته می شوند که این مزیت باعث افزایش امنیت خانه می شود.
 4. جلوگیری از ورود اشعهUV: شیشه های دوجداره به گونه ای طراحی می شوند که در مقابل اشعه ماورا بنفش مقاوم هستند و مانع از ورود اشعه به فضای داخلی خانه می شود.
 5. عمر بالا: شیشه های دو جداره نسبت به شیشه های معمولی عمر بیشتری می کند و در صورت لزوم قابل تعویض نیز می باشد و نصب و تعویض آن ها نیز بسیار آسان می باشد.

 6. جلوگیری از ورود آب: این پنجره ها از نفوذ آب به داخل جلوگیری می کند زیرا در آن از لاستیک های درز بندی و دریچه های تخلیه آب باران استفاده می شود.
 7. عدم تغییر رنگ: پنجره های دو جداره به دلیل مقاومتی که در برابر تابش اشعه نور خورشید و حرارت دارد تغییر رنگ و تغییر حالت نمی دهد.
 8. غیر قابل اشتعال: پنجره های دو جداره در مواقع حریق و آتش سوزی غیر قابل اشتعال هستند.

سایر نکات مهم در خرید پنجره upvc

 1. قبل از قدام به خرید درب و یا پنجره دوجداره، حتما با یک فرد متخصص در این زمینه مشورت کنید. این طرز فکر صحیح است که فروشنده به دنبال فروش کالا و محصول خود است، اما نقاط قوت و ضعف صنعت خود را به خوبی می داند و می تواند شما را بهتر راهنمایی کند.
 2. در انتخاب و خرید درب و پنجره های دوجداره خود، حتما به گرید آن توجه کنید. گرید بندی درب و پنجره های دوجداره از A تا G می باشد. ارزیابی و اساس گرید بندی این نوع محصولات بر اساس تمامی اجزاء می باشد نه فقط شیشه و یا یک مورد .
 3. یکی از مهمترین عواملی که افراد را به سمت خرید درب و پنجره دوجداره هدایت می کند، جلوگیری از ورود صدا یا همان عایق بودن در برابر صدا می باشد. درست است که نصب درب و پنجره دوجداره به خودی خود و حتی بدون تزریق گاز آرگون هم می تواند مقداری خصوصیت عایق بودن را داشته باشد. اما برای اینکه بصورت کامل بتوان از خصوصیت عایق بودن این محصولات استفاده کرد، باید حتما به انتخاب درست و صحیح شیشه ها و همچنین گاز آرگون پر شده در بین آن ها توجه کرد.
 4. یکی دیگر از نکاتی که در زمان خرید پنجره دوجداره باید به آن توجه کرد،نوع قفل ها و ویژگی های امنیتی نصب شده بر روی پنجره ها می باشد. این را به خاطر داشته باشید که بیشتر پنجره های دوجداره جدید دارای قفل چند نقطه ای از نوع اسپانیولت هستند. برای افزایش امنتی در هنگام استفاده از درب و پنجره های دوجداره  می توان از یک زنجیر امنیتی نیز استفاده کرد.
 5. قیمت پنجره دوجداره یکی از مهمترین و موثرترین عوامل در خرید پنجره دوجداره است. اما در خرید پنجره دوجداره به این نکته توجه کنید که در برخی موارد گران بودن به علت دارا بودن برخی ویژگی ها و کیفیت بالاتر پنجره نسبت به سایر پنجره های ارزان قیمت است.

خرید پنجره دو جداره

حال که با نکات مهم در خرید پنجره دوجداره در این مقاله آشنا شدید، می توانید انتخاب بهتری داشته باشید. شما عزیزان می توانید از محصولات درجه یک هافمن جهت خانه و دفاتر شرکتی خود استفاده نمایید و با خیال راحت منازل و محل کار خود را ترک نمایید. جهت خرید پنجره UPVC ، دو جداره هافمن می توانید با  کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
اسکرول به بالا