دلایل استفاده از پنجره های UPVC

دلایل استفاده از پنجره های UPVC

دلایل استفاده از پنجره های UPVC ؟ گاهی اوقات برای افرادی که هنوز با مزیت پنجره دوجداره یوپی وی سی آشنایی ندارند سوال پیش می آید که چرا باید از پنجره دوجداره استفاده کنیم؟ در واقع این سوال برای کسانی پیش می آید که از این پنجره ها استفاده نکرده اند و نمی دانند پنجره های دوجداره یو پی وی سی چه مزیت هایی برای آنها خواهد داشت.

پروفیلی که در تولید این پنجره ها به کار گرفته می شود پروفیل UPVC است که در زمان تولید افزودنی هایی که پایایی این پنجره ها را تثبیت کند به آن اضافه شده است. از این رو این پنجره ها بسیار مقاوم و با دوام هستند و با مزیت هایی که دارد توانسته نظر خیلی از مشتریان را به خودش جلب کند. ما نیز تصمیم گرفتیم در این مطلب در رابطه با سوال برخی از افراد که چرا باید از این نوع پنجره استفاده کنیم مطالب مفید و مختصری را ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

دلایل استفاده از پنجره های UPVC

  • صرفه جویی در هزینه ها
  • عدم تغییر رنگ
  • بالاترین عایق حرارتی و صرفه جویی در انرژی
  • جلوگیری از آلودگی صوتی
  • مناسب با هر نوع موقعیت جغرافیایی
  • مقاوم در برابر تابش اشعه ماوراء بنفش uv
  • آب بندی کامل و عدم نفوذ آب در هنگام بارندگی
  • درز بندی کامل و جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل خانه
  • وزن کم و سبک بودن
  • ایمنی بالا درب و پنجره های upvc

صرفه جویی در هزینه ها با پنجره های UPVC

این پنجره ها به دلیل عایق بودنشان در برابر گرما و سرما، تنها دارای عملکردی بهتری می باشند بلکه کارآیی بالاتری دارند و همین عامل خود موجب صرفه جویی در هزینه ها نیز می شود زیرا دیر لازم به هزینه های زیادی برای گرم کردن خانه نیست و در نهایت موجب می گردد ساکنان ساختمان نیز آرامش بیشتری داشته باشند.

 

پنجره UPVC

عدم تغییر رنگ با پنجره های UPVC

سطوح رنگی که برای ساخت پروفیل یو پی وی سی پنجره هافمن به کار گرفته می شود دارای نفوذ ناپذیری بالایی می باشند که در برابر تشعشعات نور خورشید نیز بسیار مقاوم می باشند و همچنین ویژگی دیگری که دارا می باشند آن است که خاصیت آن ها به مرور زمان از بین رفته و از شفافیت و کیفیت رنگ آن کاسته نمی شود.

بالاترین عایق حرارتی و صرفه جویی در انرژی

این پنجره‌ها از نظر انتقال حرارت نسبت به نمونه‌های سنتی (پنجره‌ های فلزی) عایق‌تر هستند. پنجره‌های عایق دو یا سه قاب شیشه‌ ای هستند که به وسیلهٔ هوا یا دیگر گازها برای کاهش انتقال حرارت جدا شده‌اند و همچنین با استفاده از پروفیل‌های یو پی‌ وی ‌سی از مصرف بی رویه منابع طبیعی جهت تولید انرژی های حرارتی و برودتی مورد نیاز جلوگیری می‌شود.

جلوگیری از آلودگی صوتی

با نصب پنجره دوجداره UPVC از آلودگی صوتی نجات خواهید یافت. پنجره دوجداره هم به لحاظ بدنه عایق و هم به واسطه استفاده از شیشه های دوجداره محیطی کاملا ایزوله را برای شما محیا می کند. به همین دلیل با نصب این پنجره های دو جداره سر و صداهایی که در فضای بیرون وجود دارد به داخل انتقال نخواهد کرد. اگر از آن دسته افرادی هستید که محل زندگیتان شلوغ است و سر و صدا آزارتان می دهد هر چه زودتر برای سفارش و نصب پنجره دوجداره اقدام کنید.

 

مناسب با هر نوع موقعیت جغرافیایی

مناسب با هر نوع موقعیت جغرافیایی

در گذشته اکثر پنجره‌ ها آهنی، پنجره چوبی و یا آلومینیومی بودند. این پنجره ها نه تنها مقاومت خوبی در برابر باد و بارندگی نداشتند بلکه هزینه ساخت آنها نیز به مراتب بیشتر از دیگر پنجره ها بود. درحالیکه پنجره دوجداره از ساختار قدرتمندتری تولید شده است به گونه ای که هم در برابر باد و بارندگی مقاوم است و هم رطوبت در آن تاثیری ندارد و در نهایت با هر نوع موقعیت جغرافیایی سازگار است. این پنجره ها در هر شهری که باشید تا سالهای سال برایتان ماندگاری داشته و هیچ چیزی به آن نفوذ نخواهد کرد.

مقاوم در برابر تابش اشعه ماوراء بنفش uv

در ترکیبات استفاده شده برای ساخت پروفیل های یو پی وی سی، مواد جاذب یو وی و همچنین رنگ دانه های مقاوم در برابر شرایط جوی و نور خورشید وجود دارد. که از مواد جاذب به نسبت کمتر و از رنگ دانه ها به نسبت بیشتر استفاده می شود و البته مقاومت اصلی پروفیل در برابر شرایط آب و هوایی و اشعه uv بر عهده رنگ دانه ها می باشد. رنگ دانه ای که به منظور بالا بردن مقاومت پروفیل در برابر اشعه uv استفاده می شود، دی اکسید تیتانیوم است وجود اکسیدتیتانیوم در پروفیل درب و پنجره یو پی وی سی کاملا اشعه ماورای بنفش خورشید را ازسطـح پروفیل منعکس می نماید. میزان استفاده از این ماده است که باعث افزایش مقاومت پروفیل ها و از طرفی باعث افزایش قیمت تمام شده تولید می گردد.

 

استفاده از پنجره UPVC

ایمنی بالا درب و پنجره های upvc

ایمنی خانه مخصوصا زمانی که در مسافرت هستید دغدغه ای همیشگی برای خانواده ها بوده است، از این رو توجه به ایمنی در و پنجره ها همیشه مورد توجه همه افراد است. این در و پنجره به لحاظ ساختاری بسیار قدرتمند تولید شده همین امر باعث ایمنی بالای آن شده است. با این اوصاف دیگر لازم نیست در هنگام سفر دغدغه ی همیشگی سرقت رفتن وسایل منزل تان را داشته باشید، کافی است شما هم با نصب این در و پنجره خیالتان را از هر جهت آسوده خاطر کنید.

 

دلایل استفاده از پنجره های UPVC

وزن کم و سبک بودن

قطعا یکی از فاکتور های اصلی در انتخاب در و پنجره، وزن بسیار کم و سبکی آن است، به گونه ای که بدون هیچ دردسری قابل نصب هستند. همین باعث شده که شما ساختمان های زیادی را ببینید، که در سازندگان آن ها از درب و پنجره upvc استفاده کرده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
اسکرول به بالا