بهترین پنجره دو جداره برای ساختمان

ر

انتخاب بهترین پنجره دو جداره با توجه به تنوع آن در بازار، کار سختی به نظر می رسد. امروزه استفاده از پنجره، قسمتی مهم در یک ساختمان است. علاوه بر اهمیت آن در تهویه هوا و نور گیری، در زیبایی ظاهری ساختمان و طراحی داخلی بسیار مهم است.

با توجه به مدل های مختلف موجود در بازار، مدل دو جداره بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. در این مقاله سعی می کنیم بهترین پنجره دو جداره برای ساختمان را به شما معرفی کنیم.

پنجره دو جداره چیست؟

عایق بندی نامناسب پنجره می تواند مشکلات مختلفی را ایجاد کند. مانند هدر رفتن انرژی، افزایش هزینه ها، نفوذ آب و حشرات به داخل و مشکلات دیگر. اما استفاده از یک پنجره دو جداره تقریبا به طور کامل این مشکلات را رفع می کند. پنجره هافمن یکی از بهترین تولید کنندگان این نوع پنجره می باشد.

پنجره دو جداره، به پنجره ای گفته می شود که به جای یک شیشه، از دو شیشه در آن استفاده شده است. این دو شیشه با فاصله مشخص از یکدیگر و در قاب پنجره قرار می گیرند. فضای بین دو شیشه با گاز آرگون پر می شود. این گاز نقش بسزایی در عایق بندی پنجره دارد.

پنجره دو جداره مناسب
پنجره دو جداره مناسب

بهترین پنجره دو جداره کدام است؟

برای ساخت یک پنجره دوجداره مناسب، عوامل مختلفی تاثیر گذار است. همچون قاب (پروفیل) ، شیشه و یراق آلات که هر یک را به تفصیل شرح خواهیم داد. چرا که هر کدام هنگام خرید باید به درستی بررسی شود. تا بتوانید پنجره مناسب خود را خریداری کنید.

قاب پنجره

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که باید به آن توجه کنیم پروفیل پنجره است. با توجه به مصارف مختلف، از پروفیل های متنوعی استفاده می شود. یکی از این ویژگی ها ضخامت دیواری است. که با توجه به استاندارد آن 3 میلی متر است. ویژگی دیگر جنس قاب پنجره است. آهن، آلومینیوم، چوب از جمله مواردی هستند که استفاده از آن ها کمتر شده است. یکی از دلایل مهم آن اتلاف بیش از حد انرژی است. اما امروزه یکی از پرطرفدارترین قاب ها، پنجره UPVC است. این قاب علاوه بر کارایی بالا، کیفیت بسیار خوبی هم دارد. استفاده از این نوع قاب شما را یک قدم دیگر به انتخاب بهترین پنجره دو جداره نزدیک می کند.

پنجره UPVC
پنجره UPVC

نوار درزبندی

نوار درزبندی بخش موثر دیگر در بهترین پنجره دو جداره است.  این نوار از نوعی لاستیک درست شده است. وظیفه اصلی آن مقاومت در برابر بازو بسته شدن است.

گاهی از درزبند های نامرغوب استفاده می شود. این امر به مرور زمان به دلیل کیفیت پایین در برابر نور خورشید پوسیده می شود. این اتفاق باعث نفوذ باد و خاک، و همین طور نفوذ صدا به داخل می شود.

یراق آلات مناسب پنجره های دو جداره

استفاده از انواع یراق آلات تا حدودی بستگی به نوع طراحی پنجره ما دارد. ممکن است یک پنجره چندین بار، باز و بسته شود. با گذشت زمان در صورت استفاده از یراق آلات نا مناسب نیاز به تعویض آن است. از دیگر موارد زیبایی ظاهری یراق آلات است. که می تواند تاثیر بسیاری بر ظاهر پنجره بگذارد. یراق آلات هم تنوع بسیاری دارد و انتخاب مناسب ترین اهمیت دارد.

یراق آلات پنجره دو جداره
یراق آلات پنجره دو جداره

شیشه مناسب

شیشه یکی دیگر از قسمت های مهم در کیفیت بهترین پنجره دو جداره است. همان طور که گفته شد تفاوت اصلی بین شیشه معمولی و دو جداره گاز موجود در شیشه دو جداره است. این گاز بی اثر که عموما گاز آرگون است فضای بین دو شیشه را پر می کند.  این کار موجب عایق شدن پنجره در برابر عوامل مختلف می گردد.

شیشه ها با مواد خاصی درزبندی می شوند. این مهر و موم شدن تاثیر بسزایی در کیفیت پنجره دو جداره دارد. در بعضی مواقع از سه شیشه نیز استفاده می شود. که اصطلاحا به آن شیشه سه جداره می گویند. این شیشه ها نیز همانند دو جداره کیفیت بالایی دارند. با این تفاوت که به جای دو شیشه، از سه شیشه در ساخت آن استفاده کرده اند.

شیشه معمولی و دو جداره
شیشه معمولی و دو جداره

در ادامه به ویژگی های یک شیشه دو جداره مناسب می پردازیم.

ضخامت شیشه

از نکات جالب این است که ضخامت دو شیشه در پنجره دو جداره باید متفاوت باشد. این اتفاق باعث اختلال در نوسان امواج صوت می شود. در نتیجه مانع از ورود صدا به داخل ساختمان می گردد. به طور مثال اگر ضخامت یک شیشه 3 باشد، بهتر شیشه دیگر با ضخامت 5 باشد. این حالت خیلی بهتر از زمانی است که ضخامت دو شیشه با هم برابر باشد.

خلاء میان دو شیشه

برای افزایش کیفیت پنجره دو جداره، فضای بین دو شیشه باید خلاء سازی شود. این کار پیش از پر کردن این قسمت باز گاز بی اثر انجام می شود. البته گاهی اوقات برای کاهش هزینه ها این کار صورت نمی پذیرد. فقط فضای بین دو شیشه با گاز پر می شود که موجب کاهش کیفیت پنجره می شود.

چسب شیشه

بهتر است از چسب پلی سولفات در شیشه استفاده شود. این چسب باعث بسته شدن تمام راه ها می شود. استفاده از نوع نامرغوب بعد از گذشت زمان با تابش نور خورشید حال اولیه خود را از دست می دهد. تبدیل به مایع شده و بر روی شیشه حرکت می کند.

رطوبت گیر شیشه

در فصول سرد و بارانی و مناطق شرجی مانع از بخار شیشه می شود. همین ویژگی علاوه بر تمیز ماندن شیشه مانع از نفوذ سرما به داخل خانه می شود. بعضی مواقع اهمیت چندانی به رطوبت گیر نمی دهند. یا از استفاده از آن صرف نظر می کنند. یا این که از کیفیت نا مرغوب آن استفاده می شود. همین عدم توجه به رطوبت گیر موجب کاهش کیفیت پنجره دو جداره می شود.

طراحی پنجره دو جداره

اهمیت طراحی مناسب و استفاده از مواد خوب در نتیجه نهایی یک پنجره دو جداره حائز اهمیت است. بعضی اوقات برای کاهش هزینه ها تغییر در اندازه و کیفیت محصول مشکلاتی را به وجود می آورد. که بعد از مدتی افراد مجبور به تعویض و یا تعمیر پنجره می کند. همین امر می تواند هزینه های بسیاری را در بر داشته باشد. انتخاب عرضه کننده ی بهترین پنجره دو جداره مورد دیگری است که باید به آن توجه نماییم.

بهترین پنجره دو جداره را از کجا بخریم؟

همان طور که توضیح داده شد، پنجره دو جداره ویژگی های مختلفی را دارد. انتخاب یک برند مورد اطمینان می تواند خیال ما را بابت خرید بهترین پنجره دو جداره راحت کند. شما می توانید برای خرید بهترین پنجره دو جداره و یا هرگونه سوال با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید.

02126760626
02122383441
021-26760208
09122055303

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا